• DO YOU NEED A NEW
  WEB DESIGN?
  Check out our options and features.
  Get Started Now!
 • START CREATING YOUR
  NEW WEBSITE
  Join The 20,000+ Happy Customers :)
  Get Started Now!

Büyümek İsteyen Her Şirkete lazım Çözümlerimiz ve hizmetlerimize bir göz atın.

E-Fatura Uygulaması

Mikro’nun sunduğu e-fatura çözümüyle Maliye Bakanlığı standartlarına uygun e-fatura sistemine geçiş yapın, seçtiğiniz yöntemle fatura üretmeye, alım ve gönderim işlemlerini gerçekleştirmeye hemen başlayın.

Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu ile bazı şirketler için artık bir zorunluluk haline gelen, ancak faturalama süreçlerini kolaylaştırarak istisnasız tüm şirketlere avantajlar sağlayan e-fatura uygulaması Mikro güvencesiyle sizi bekliyor.

Mikro, e-fatura çözümüyle her ölçekteki şirketin Maliye Bakanlığı standartlarına %100 uyumlu e-fatura sistemine kısa bir süre içerisinde ve zahmetsizce kavuşmasını sağlıyor.

Mikro’nun e-fatura uygulaması, e-fatura alım/gönderim işlemlerinde Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen e-fatura portalı seçeneği dışında; entegrasyon ve özel entegrasyon seçenekleri sunuyor.

Mikro E-Fatura, E-Fatura

Mikro e-fatura uygulaması hangi avantajları sunuyor?

Entegrasyon

Mevcut altyapınıza entegre edebilir veya bulut üzerinden sunulan ‘özel entegrasyon’ yöntemiyle altyapı yatırımı yapmadan kullanabilirsiniz

Fatura Gönderme

Herhangi bir muhasebe yazılımı kullanmıyorsanız, ‘my e-fatura’ portalı üzerinden dilediğiniz gibi fatura gönderip alabilirsiniz

Tam Uyum

Mikro’nun uzman ekibi sayesinde Maliye Bakanlığı standartlarına tam uyumlu e-fatura sistemine kısa sürede kavuşursunuz.

7/24 Destek

Hangi geçiş yöntemini seçerseniz seçin, tüm e-fatura süreçlerinizde Mikro'nun 25 yıllık deneyimiyle sunduğu 7/24 destek hizmetlerinden faydalanır faturalama süreçlerinizi her zaman kesintisiz şekilde gerçekleştirirsiniz

Maliyet

Kağıt fatura süreçlerindeki olası tüm risklerden, operasyonel maliyetlerden, posta maliyetlerinden ve arşiv sorunlarından kurtulursunuz.

Çevre Dostu

Kağıt fatura kullanımını azaltarak çevreye katkı sağlayan yüzlerce Mikro e-fatura kullanıcısı arasına girersiniz.

Kullanım Yöntemleri

Özel entegrasyon ile firmalar kullanmakta oldukları ticari muhasebe paket programlarında ihtiyaç duyulan uyarlamaların ardından My E-Fatura aracılığı ile e-Fatura gönderip – alabilir hale gelebilirler. Kesilen faturalar, e‑Fatura formatında ve dijital olarak mühürlenmiş bir şekilde, MİKRO aracılığı ile GİB’e iletilir. Diğer firmaların gönderdiği e‑Faturalar da yine benzeri şekilde, GİB posta kutusundan alınarak, şirketinizin muhasebe programına, fatura verisi olarak ulaştırılır. Firmalar, bu sistemde kendi işlem hacimlerine uygun My E-Kontör paketini seçerek, maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilirler.
My E-fatura portal ile hiçbir ek maliyet olmadan firmanızı e-fatura sistemine dahil edebilirsiniz. Herhangi bir muhasebe programı kullanmadan fatura oluşturup gelen faturalarınızı yönetebilirsiniz.

e-Mikro, entegrasyon yöntemi ile kendilerine ait bilgi işlem sistemini Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sistemine doğrudan entegre etmek isteyen şirketler için bu entegrasyonu gerçekleştirir. Entegrasyon yöntemini tercih eden şirketler, GİB’in sistemi ile 7/24 doğrudan bağlantıya sahip olarak herhangi bir aracı şirket olmaksızın, e-faturalarını gönderip – alabilirler.

Ayrıca kendilerine ait muhasebe-finans sistemi olmayan firmalar için, tercihe göre bulut veya lokal çözümler ile tam entegrasyon paketleri tercih ederek, uçtan uca çözüm sağlayabilirler.

Entegrasyon yöntemini kullanmak isteyten firmalar http://efatura.gov.tr/efaturaentegratorluk.html adresinde belirtilen tüm gereklilikleri yerine getirmekle yükümlüdür.

Fatura süreçlerinizi otomatik hale getirin

Elektronik İmza Sunucusu ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Posta Kutusu ile entegre bir şekilde çalışan ve mevcut altyapınıza entegre edilebilen Mikro e-fatura uygulaması, ERP sistemi ile birlikte kullanıldığında fatura alım ve gönderim süreçlerini otomatik olarak gerçekleştiriyor.

İstediğiniz an İstediğiniz Yerde

İster masaüstü ister bulut iş çözümleri ile tam entegre olarak çalışır. Ayrıca My E-Fatura kullanıcılarını Mikro programlarında büyük avantajlar bekliyor.

Eğer bir muhasebe yazılımı kullanmıyorsanız My E-Fatura portal yönetimi ile dilediğiniz gibi fatura gönderip alabilirsiniz.

My E-Fatura, uçtan uca sunduğu E-Fatura çözümüyle, firmanızın Maliye Bakanlığı standartlarına uygun E-Fatura sistemine kısa sürede kavuşmasını sağlar.

Firmanızın BT ve Mali İşler (Muhasebe) birimlerinde köklü bir değişimi öngören elektronik fatura sistemine entegrasyonu süreci, Mikro'nun 25 yıllık iş yazılımları deneyimi ile baştan sona yönetiliyor.

My E-Fatura ile firmanızın e-fatura saklama hizmetinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Mikro E-Fatura, E-Fatura