• DO YOU NEED A NEW
  WEB DESIGN?
  Check out our options and features.
  Get Started Now!
 • START CREATING YOUR
  NEW WEBSITE
  Join The 20,000+ Happy Customers :)
  Get Started Now!

Büyümek İsteyen Her Şirkete lazım Çözümlerimiz ve hizmetlerimize bir göz atın.

E-Arşiv Uygulaması

Elektronik faturaya (e-fatura) geçiş yapmış olan vergi mükelleflerinin, e-fatura kullanmayan vergi mükelleflerine ve vergi mükellefi olmayan kişilere yönelik fatura oluşturma, iletme ve arşivleme süreçleri e-arşiv sistemiyle tamamlanıyor.

Mikro E-Arşiv, E-Arşiv

Mikro e-arşiv uygulaması hangi avantajları sunuyor?

Baskı Maaliyeti

Kağıt fatura basma gönderme maliyetini tamamen ortadan kaldırır.

Zaman Tasarrufu

Firmaların çok hızlı olması gereken muhasebe süreçlerinde yarattığı zaman tasarrufu sayesinde, işlerinizin aksamamasını sağlar.

Düşük Hata Oranı

Firmanızın tüm e-Dönüşüm çözümleri ile entegre edilerek, iş süreçlerinizde hata oranlarını azaltır.

Fiziksel Depolama

Fatura arşivleme için kullandığınız dolaplar dolusu klasörler My E-Arşiv ile tarihe karışır.

Çevre Dostu Çözüm

Kağıt kullanımını düşürerek, milyonlarca ağacın kesilmesini engeller.

E-Arşiv Hizmeti, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu (VUK) Genel Tebliği düzenlemesi ile uygulamaya geçmiş olup, faturaların ikinci nüshasının elektronik ortamda oluşturulmasını ve muhafaza edilmesini; gerektiğinde elektronik olarak ibraz edilmesini sağlamaktadır. Faturanın birinci nüshasını da müşterinin istemesi halinde elektronik yolla iletilmesine imkan vermektedir. Böylece, fatura kesen mükelleflerin kendilerinde saklanan ikinci nüshayı tamamen elektronik ortamda oluşturup saklayabilmesinin yanında, vergi mükelleflerinden e-fatura kullananlar ile faturayı elektronik yolla almayı kabul eden, vergi mükellefi olmayan müşterilere faturalar elektronik olarak gönderilebilir. İnternet üzerinden satış (e-ticaret) yapan ve bu düzenlemedeki şartları taşıyan mükellefler 1.1.2016 tarihinde E-Arşiv Fatura uygulamasına geçmek zorundadır. E-Arşiv Fatura Hizmeti, 397 sıra numaralı VUK Genel Tebliği ile düzenlemesi yapılan kurumlar/şirketler arası (B2B) E-Fatura uygulamasının tamamlayıcısıdır. E-Arşiv Fatura ve E-Fatura’nın birlikte kullanmasıyla bir şirketin tüm faturaları (B2B, B2C) elektronik ortamda düzenlenebilir, gönderilebilir ve saklanabilir.
E-Arşiv; resmi, hukuki ve ticari her türlü belgenin elektronik ortamda yasal, geçerli ve güvenli şekilde uzun süreli saklanmasını ve istendiğinde bu belgelere kolay ulaşılabilir olmasını sağlayan sistemdir. Donanım ve yazılım gibi hiçbir maliyet yüküne girmeden ve GİB'e başvuru yapmadan, hızlı güvenli geçiş imkanı sağlayan My E-Arşiv ile zahmetsiz geçiş imkanı sağlıyoruz.

Mikro Yazılımevi e-Dönüşüm ürünleri ile her yerde ileri seviye güvenlik altındasınız. e-Mikro sistemi tüm dünyada geçerliliği olan ISO 27001:2013, ISO 22301:2012, ISO-20000-1, BS27031:2011 ve BS10012:2009 veri koruma yasası standartları ile güvence altına alınmıştır.

Ayrıca tüm sistemler ITIL (Bilgi Teknolojisi Altyapı Yönetimi) Sertifikalı, konularında uzman profesyoneller tarafından yönetilmektedir.


Geçiş nasıl yapılır?

E-defter’e geçiş yapacak şirketlerin, e-defter kaydetme, onaylama, saklama ve ibrazı süreçlerinde Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından onaylanmış bir yazılım kullanmaları gerekiyor. Mikro’nun e-defter çözümü, GİB tarafından onaylanmış ve şirketlerin altyapılarına hemen entegre olabilir nitelikte bir çözümdür.

Mikro'nun e-fatura ve e-defter uygulaması, STANDART SERİ ve Mikro ERP ürün aileleri içerisinde de tercih edilebiliyor ve sisteme entegre biçimde çalışabiliyor. Ayrıca Mikro e-fatura kullanıcılarını Mikro ürünlerinde büyük avantajlar bekliyor.

Mikro E-Fatura, E-Fatura