İşletmeniz için Güvenlik Çözümleri Ergatech'te.

Log Server Çözümleri

İnternet üzerinden işlenen sanal suçların artması ve bu konudaki kanuni zorunluluklar, şirket içerisindeki internet kullanımını kayıt altına almayı zorunlu hale getirmiştir. Ayrıca internet kullanımını raporlandırmak ve analiz etmek, internet trafiğini kontrol edebilmek açısından gerekli hale gelmiştir. Coslat Log Server ile 5651 kanununa uygun Elektronik Zaman Damgalı imzalanmış kayıt tutarak sizi kanuni zorunluluklardan kurtarıyoruz. Coslat Log Server raporlama yazılımı ile internet trafiğinizi detaylı bir şekilde raporlayarak, gerekli analizleri yapmanızı sağlıyoruz. Ayrıca Mirror Port özelliği ile internet hızınızı hiç düşürmeden var olan ağ ve güvenlik duvarı yapınıza dokunmayarak internet trafiğinizi kayıt altına alabiliyoruz. Küçük ve Orta büyüklükdeki networklerde varolan firewall mimarisi üzerinde sadece log çözümü olarak sunulan Log Server çözümüdür. Mirror port üzerinden log tutarak network performansınızı düşürmez. 5651 Nolu kanun gerekliliklerini yerine getirmektedir.

5651 sayılı kanuna uygun Elektronik Zaman Damgası

Hem statik, hem dinamik IP Trafiğini Loglar.5651 sayılı kanuna uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalamış log tutar. Aynı anda birden fazla noktada log tutabilir.

Mirror Port

Coslat Log Server mevcut firewall bulunan networkünüze kolayca entegre olabilmektedir. Mirror Port üzerinden loglama yapabilmekte ve bu sayedede performanısınızı düşürmemektedir.

Ergatech Coslat Firewall Çözümleri

Web Kimlik Doğrulama Servisi

Hostspot ve Güvenlik duvarı uygulamalarının var olan kimlik doğrulama sistemlerine entegrasyonları ile güvenlik ve yönetim kolaylığı sağlanabilir

Esnek Raporlama Çözümü

Coslat Monitor , Coslat Firewall, Hotspot ve Mirror uygulamalarında oluşturulan zaman damgalı kayıtları kolaylıkla analiz ve raporlamasını yapabilirsiniz.


Ürün Özellikleri

 • Türkçe Web ara yüzü.
 • 5651 Kanununa uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalı kayıt tutabilme.
 • Mirror port üzerinden performans kaybı yaşamaksızın kayıt tutabilme.
 • Masaüstü raporlama yazılımı ile günlük ve aylık detaylı raporlar alarak web trafiğini analiz edebilme.
 • Aynı anda kayıtları kendi üzerine yazabildiği gibi dosya sunucu, ftp sunucu gibi diğer konumlara da iletebilme.
 • Url içeriklerini ve başlık bilgilerini kayıt altına alabilir.
 • Vlan uyumluluğu ile farklı vlan yapılarına sahip ağlarda kayıt tutabilme.
 • Merkezi kayıt ile farklı konumlara sahip yapılarda merkezi raporlama yapabilme.
 • Belirlenen aralıklar ile 5651 Kanununa uygun Elektronik Zaman Damgası ile imzalı kayıt tutabilme, (RFC 3161).
 • Birden fazla arabirim trafiğini loglayabilme.
 • Kayıtları kendi üzerinde tutabildiği gibi ftp veya Windows paylaşımına yedekleyebilme.
 • İsteğe bağlı nitelikli (Tubitak veya Turktrust) imzalama seçenekleri.
 • Farklı http portlarını da kayıt altına alabilme.
 • Vekil sunucu loglarına Web arayüzünden kolay erişim.
 • Vekil sunucu loglarında IP-Kullanıcı eşleştirmesi.
 • Vekil sunucu loglarında Tarih-Saat bazlı log inceleyebilme.
 • IP-Kullanıcı bazlı toplam web trafiği kullanımı.
 • Anlık IP bazında trafik izleyebilme.
 • 5651 loglarını Web arayüzünden indirebilme.

SysLog Özelliği

Coslat Log Server Mirror , log iletim standardı olan Syslogu kullanarak merkezi log tutma özelliğini taşımaktadır. Syslog standardında log kaydı yapabilen cihazlardan (Cisco,Isa vs) iletilen logları alabilir ve belirli kriterleregöre ayırarak saklayabilir, 5651 sayılı kanun gereği imzalayabilir. Windows tabanlı İstemci yada sunucular üzerine kurularak servis olarak çalışabilen agent ı sayesinde istenilen tüm logların Syslog ile taşınması ve imzalanarak kayıt altına alınmasını sağlamaktadır.(DHCP, IIS, Mail, Sistem olayları vb…)

Mirror Port Üzerinden Log Tutma

Yönetilebilir (Management) Switch'lerin üzerinden geçen trafiğin bir kopyasının
(Coslat Log Server Mirror) takılı olduğu porta yönlendirerek kayıt tutulması ve bu kayıtların imzalanması sağlanır.

Müşterilerinize wireless hizmeti veren bir işletmeniz mi var?

Peki ya bu hat üzerinden yapılan tüm işlemlerin sorumluluğunun tamamen size ait olduğunu biliyor musunuz?

Coslat Web Kimlik Doğrulama Servisi (WKS)

Kurumsal ağlarda kullanılan bir çok uygulama farklı veritabanları ve kimlik doğrulama mekanizmaları üzerinde yetkilendirme yapmaktadırlar. Kurumlar içinde kullanılan Hostspot ve Güvenlik duvarı uygulamalarının var olan kimlik doğrulama sistemlerine entegrasyonları ile güvenlik ve yönetim kolaylığı sağlanabilir. Coslat Web Kimlik Doğrulama servisi harici bir veritabanına bağlanarak Hotspot hizmeti verilen istemcilerin internet erişimlerinin yönetimi için ekstra güvenlik sağlayabilir.

Kolay Entegrasyon Seçenekleri

Coslat WSK ile kolaylıkla yerel ve ya harici veritabanlarına bağlanabilirsiniz. Oracle, Mysql, Mssql ve Access veritabanlarına yerel ve uzaktan bağlantı kurarak kendi sisteminize Coslat'ı Entegre Edebilirsiniz.

Coslat Web Kimlik Doğrulama Servisi Oracle, Mssql, Mysql ve Access veritabanlarından kayıtların okunmasını sağlayarak internet erişimini entegre olunan veritabanı kayıtları doğrultusunda sağlayabilmektedir.

Bu sayede Otel Uygulamalarının veritabanlarında bulunan check in yapmış müşterilerin doğrulanmasını ve internete çıkışını sağlayabilir, kart okuma sistemleri ile entegre çalışarak firma kurumu ziyaret eden kişinin bilgilerini doğrulayabilir.

Coslat Hotspot & Firewall sistemlerinin kimlik doğrulamada kullandıkları web servis ile dağınık yapılarda bulunan pek çok Hotspot ve Firewall un aynı veritabanından kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirmesi sağlanabilir.

Coslat Hotspot & Firewall Kimlik Doğrulama

Esnek Kimlik Doğrulama Seçenekleri

Radius & IAS

LDAP

Etki Alanı

Yerel veya Harici Veritabanı


Referanslarımız